Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 sa francuskom Nicom u utakmici drugog kola grupe D Lige konferencije
Hronika

PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 15. septembar 2022.

Fudbaleri Partizana odigrali su u Beogradu nerešeno 1:1 sa francuskom Nicom u utakmici drugog kola grupe D Lige konferencije. Gosti su poveli već u drugom minutu golom Brajana, a Dijabate je izjednačio na 1:1 u 60. minutu.

Utakmica nije mogla gore da počne za crno-bele pošto je Nica došla do vođstva praktično iz prvog napada.

Posle prodora gostiju po levoj strani terena, lopta je dospela u srce šesnaesterca crno-belih, odkale odbrambeni igrači Partizana nisu uspeli da je izbace, već su je nespretno samo na kratko odbili do levog beka Brajana koji je iz prve precizno šutirao desnom nogom i savladao Popovića.

Već četiri minuta kasnije Rikardo je prvi zapretio pred golom gostiju, ali je njegov šut glavom završio van okvira gola.

Uspeli su potom fudbaleri Nice da umrtve igru, Partizan je pokušavao da napadne odlučnije, ali nisu dugo nalazili načina da organizuju pravu akciju, priđu dovoljno blizu i ugroze gol Šmajhela.

Mogli su gosti i do drugog gola, ali je Popović dobrim intervencijama u 26, a potom i 28. minutu zaustavio pokušaje Labord i Brazilca Dantea.

Najizglednije šanse da dođu do gola u prvih 45 minuta igre imali su crno-beli pred sam kraj prvog poluvremena.

Prvo je u 44. minutu odbijena lopta posle udarca Rikarda stigla do Natha koji je šutirao sa oko 15 metara. Šmajhel je već bio savladan, ali je loptu na putu do mreže zaustavio alžirski bek Jusuf Atal.

Vrlo brzo je i Šmajhel morao da se dokaže pošto je Andrade dobro gađao sa levog krila, ali je golman Nice bio na visini zadatka.

I drugo poluvreme su fudbaleri Nice započeli dobrim prilikama da dupliraju svoju prednost - prvo je Pepe šutirao preko gola iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, a zatim je Labord bio u veoma povoljnoj poziciji, ali je jako loše uputio udarac ka golu Partizana iako mu gotovo niko nije smetao.

Došli su crno-beli do izjednačenja u 60. minutu - Natho je nesebično prosledio loptu do Dijabatea koji je primio na desnoj strani i neodbranjivo je plasirao u dalji ugao.

Mogli su crno-beli veoma brzo i ponovo naivno da prime gol - Diop je na drugoj stativi dočekao centaršut sa desnog krila i glavom gađao suprotni ugao. Prebacio je Golmana Partizana koji je ostao na gol-liniji i pogodio stativu, a lopta se srećno vratila pravo u naručje Popovića.

Iako je utakmica šokantno počela za Partizan, mogli su crno-beli i do sva tri boda na kraju. Večeras odlični Dijabate je u 70. minutu kreirao kontranapad i povratnom loptom našao Rikarda koji je sa oko 12 metara prebacio loptu preko prečke.

KRAJ MEČA - 1:1

Završena je utakmica u Beogradu rezultatom 1:1.

78` Baždar menja Traorea

Druga izmena u Partizanu - Baždar ulazi u igru umesto Traorea.

70` Rikardo preko gola iz odlične pozicije

Velika šansa za Partizan - Dijabate je kreirao kontranapad i povratnom loptom našao Rikarda koji je sa oko 12 metara prebacio loptu preko prečke.

69` Lutovac menja Andradea

Prva promena u redovima Partizana - Lutovac je u igri umesto Andradea.

65` Diop pogađa stativu

Diop je na drugoj stativi dočekao centaršut sa desnog krila i glavom gađao suprotni ugao. Pogodio je stativu, a lopta se srećno vratila pravo u naručje Popovića, koji je stajao na gol-liniji.

60` GOOL - Dijabate za 1:1

Natho nesebično do Dijabatea koji je primio loptu na desnoj strani i neodbranjivo je plasirao u dalji ugao.

57` Labord šutira pored gola

Najbolja prilika za Nicu u drugom poluvremenu. Labord je bio u veoma povoljnoj poziciji, ali je jako loše šutirao.

53` Pepe preko gola

Pepe šutira preko gola iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

52` Žuti karton za Traorea, slobodan udarac za Nicu

Žuti karton je dobio Traore, a Nica slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora.

Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvreme u Humskoj, Nica od drugog minuta utakmice vodi 1:0 golom Brajana.

45+2` Andrade gađa sa levog krila

Andrade je dobro gađao sa levog krila, ali je Šmajhel bio na visini zadatka i sprečio izjednačenje.

44` Atal sprečava Natha da izjednači

Odbijena lopta posle udarca Rikarda stigla je do Natha. Savladao je Izraelac već golmana Šmajhela svojim udarcem, ali se Atal našao pred golom i sprečio izjednačenje.

28` Popović brani udarac Dantea

Pokušao je Dante glavom nakon prekida, ali brani Popović udarac Brazilca.

26` Labord šutira, dobar Popović

Labord je pored Markovića uputio udarac sa oko pet metara, ali je Popović sprečio da gosti povedu sa dva gola razlike.

12` Traore šutira daleko od okvira gola

Živković je izveo prekid, a lopta je stigla do Traorea koji je sa oko 20 metara gađao daleko od gola Šmajhela.

6` Prva pretnja pred golom gostiju

Prvi ozbiljniji napad Partizana završen je udarcem glavom Rikarda koji nije pogodio okvir gola.

2` GOL - Vodi Nica golom Brajana

Već u drugom minutu utakmice Nica dolazi do prednosti od 1:0. Strelac je Brajan.

1` Počeo je meč

Počeo je meč u Beogradu. Nica ima prvi napad.

Minut ćutanja za Kornelija Kovača

Pred početak utakmice minutom ćutanja odata je pošta kompozitoru Korneliju Kovaču, koji je u utorak preminuo u 81. godini.

Kovač je bio jedan od najplodonosnijih kompozitora i autor najvećih hitova na prostoru bivše Jugoslavije, a komponovao je i himnu Partizana.

Igrači izlaze na teren

Uskoro će početi meč na Stadionu Partizana u Humskoj. Partizan igra u svojoj tradicionalnoj crno-beloj, a Nica u crveno-crnoj opremi.

Sastavi timova:

Partizan: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa, Traore, Andrade, Natho, Dijabate, Rikardo

Nica: Šmajhel, Atal, Todibo, Dante, Brajan, Lemina, Tiram, Budaui, Pepe, Ilie, Labord

Sudija: Endrju Medli (Engleska)

Razmena poklona u prisustvu Nenada Bjekovića

Pred večerašnji meč Partizana i Nice, predsednik Partizana Milorad Vučelić i direktor kluba Miloš Vazura, u društvu predsednika Fudbalskog saveza Srbije i nekadašnjeg fudbalera dva tima Nenada Bjekovića, razmenili su poklone sa predsednikom Nice Žan-Pjer Riverom.

River je Bjekoviću, kao legendi Partizana i Nice, uručio dres sa brojem devet francuskog kluba.

Nenad Bjeković je od 1969. do 1976. nastupao za Partizan, iz kog je prešao u Nicu i tamo ostao do 1981. godine i kraja igračke karijere.

Bjeković je od 1987. do 1989. godine bio i trener francuske ekipe, a 2013. je proglašen za fudbalera veka u Nici.

Crno-beli čekaju Nicu na stadionu u Humskoj nakon ubedljive pobede od 6:0 protiv ekipe Mladosti u meču 11. kola Superlige Srbije.

Partizan je u prvom kolu takmičenja u grupi D Lige konferencije odigrao 3:3 u Češkoj i osvoji bod na gostovanju ekipi Slovackog iako je bio nadomak pobede nakon crvenog kartona Belića i ranog vođstva češke ekipe od 2:0.

Tim iz Nice je u prvom kolu, posle velikih navijačkih sukoba i pomeranja meča, podelio bodove sa Kelnom na domaćem terenu - 1:1.

Što se tiče nacionalnog takmičenja, Nica trenutno zauzima 12. poziciju u francuskom šampionatu - u sedam odigranih mečeva zabeležili su dve pobede, dva remija i tri poraza.

Trener fudbalera Partizana Gordan Petrić najavio je upći meča drugog protiv Nice u Humskoj da neće kalkulisati i da crno-beli idu na pobedu protiv francuskog tima.